Vyhlášení soutěže o nejlepší domácí fitko + BONUS!

Před dvěma týdny jsme na našem Facebooku vyhlásili soutěž o nejlepší domácí fitko, Chtěli jsme vidět, jak jste se vypořádali s dobou covidí, a zároveň jsme vám tím chtěli dát příležitost (tedy výhercům) vylepšit si své cvičení doma ještě o další pomůcky z našeho eshopu, na náš účet. A byl to masakr!

Do soutěže se Vás zapojilo opravdu hodně. Některá domácí fitka už by se klidně mohla srovnávat i s těmi profesionálními. Naším cílem, ale bylo vybrat a ocenit ty opravdu domácí fitka, kde je originálně a funkčně využit nejen prostor, ale i materiál. Aby to bylo, co nejvíce férové, snažili jsme se při výběru zohlednit komplexnost, styl a originalitu. A i přesto to bylo neskutečně těžké :D Takovouhle smršť jsme opravdu nečekali! Jste úžasní. :)

ČTI AŽ DO KONCE!

Pojďme se podívat na vítězné home gymy!

1. Místo – Ota Svarovský

Výhra: Závěsný posilovací systém RXT

 Ota Svarovský

Po dlouhém vybírání se absolutním vítězem naší soutěže stala garážová posilovna Oty Svarovského. Na této posilovně ceníme právě její komplexnost vybavení – od podlahy přes posilovací stroje, hrazdy, kotouče, činky až po vzorně srovnané osy ve stojanu. Právě podlaha je často opomíjená část domácích posiloven. Nikdo přeci nechce neustále rušit sousedy hlukem dopadajících činek či kettlebellů, nebo si ničit svou podlahu i pomůcky na cvičení. Proto by gumová podlaha, která tlumí hluk i nárazy měla být základem každé domácí posilky. Pokud ve tvém fitku schází, u nás na e-shopu si můžeš vybrat podlahu i podle barev a vše si tak vyladit do posledních detailů. Jak vybrat tu správnou gumovou/pěnovou podlahu jsme popsali v tomhle článku.

Na posilce Oty je vidět obrovský kus práce a je důkazem toho, že i na ne příliš velkém prostoru se dá vymyslet a udělat spousta parády. Otovi můžeme k dokonalosti jeho posilky ještě doporučit například běžkařský trenažér Skierg (který je bohužel aktuálně nedostupný) nebo třeba Air Bike, což je pekelná mašinka na celé tělo pro poctivé zahřátí před tréninkem nebo i jako hlavní součást tréninku. Obojí zabírá jen málo místa, ale dá člověku skvěle zabrat. I to kardio je občas potřeba. :)

2. Místo – Tomáš Vituj

Výhra: Sada 5 posilovacích gum s madlem

Vituj koláž

Když už se doma rozhodnete pro domácí posilku měla by být nejen funkční, ale i dobře vypadat. Tak abyste se na každý trénink těšili, už jen co do svého „homemade fitka“ vkročíte. A přesně taková posilka Tomáše je. Má svůj originální a hodně povedený styl. Především kombinace dřeva a vybavení v tmavých barvách v poměrně velkém prostoru vypadá opravdu skvěle. Dřevo by prostě ve fitku nemělo chybět, vypadá fantasticky a sálá z něj energie, která vás dobíjí. Tento styl nám je opravdu blízký, jak se můžete přesvědčit v našem FUBO Gymu No.1 v Hradci Králové. I když Tomášova posilka není ještě zcela hotová a Tomáše čeká kus práce, moc se nám to líbí. Také se nám velmi líbí vybavení, které zvolil. Na běžkařském či veslařském trenažéru si může dát parádní trénink nebo jenom rozcvičku (a u toho ještě koukat na telku! TOP) a poté zvedat těžký váhy díky vzorně vyskládaným hexagonovým jednoručkám, nebo si pořádně naložit na osu. Prostě pecka!

A pokud by chtěl mít svoje vybavení opravdu komplexní pro svoje WODka, určitě bychom do fitka šoupli ještě běžecký pás. Hotový kardio ráj! A v rámci silové přípravy neměl by zapomenout ani na hrazdu a bradla.

3. místo - Míra Stýblo

Výhra: Posilovací kolečko

122635355_3650852064960478_396973496127520910_o

Tato posilka nás zaujala na první pohled originalitou a neskutečnou surovostí celého prostředí. Je zde vidět, že ke cvičení se dají použít všemožné věci, stačí zapojit trocha fantazie a vyrobit si třeba dřepovací stojan z lešenářských trubek a na osu místo kotoučů použít betonové tvárnice. Je to vynalézavé, originální a určitě i funkční způsob náhrady kotoučů. Chápeme, že úplně nové vybavení do posilky není zrovna levné, a proto se snažíme zařadit na eshop i produkty v druhé jakosti, jako například librové kotouče, které jsou cenově mnohem dostupnější. Navíc díky kotoučům, které vydří i větší pády na zem se tak otevře další spousta cviků, které by s tvárnicemi byly jen těžko proveditelné.

Starý sklep posilovně dodává tu správnou atmosféru zašité domácí „bušírny", až prakticky malé místnosti vzadu za ludusem, kde gladiátoři kdysi potili krev při silové přípravě na hry. Ale pokud by chtěl gladiator Míra svou posilku ve sklepení rozšířit, zmodernizovat za slušné peníze a zaměřit se víc na posílení horní poloviny těla, zkusit může třeba variabilní posilovací lavici na bench a další cviky.

Další super kousky.

Další domácí posilky se nám už do výběru TOP 3 bohužel nevešly, ale ještě některé zmínit prostě musíme. A to posilovnu od Dave Em, která je typická „oldschoolovka“ ve sklepě. Dá se v ní pořádně vyřádit, ale už nějaká nazvedaná kila zřejmě pamatuje. Vsadíme se, že právě i pocit ze starého železa je to, co všechny, kdo s Davem chodí do posilky makat, baví. Ale pokud tedy nějaké to vybavení už doslouží, může se Dave, stejně tak kdokoliv s fitkem jakýchkoliv rozměrů nebo plánem jedno postavit, obrátit na nás a my mu pomůžeme s výběrem a doporučíme vhodné vybavení. Vybavování fitek od podlahy je naše specialita, která nás opravdu baví!

Dave EM

Druhou posilovnou, která si zmínku také opravdu zaslouží je ta od Ondřeje Stratila. Je zde vidět, že zlaté české ručičky se prostě nezapřou. Postavit si workoutovej gym v zahradním domku, k tomu i vlastnoručně vyráběné kotouče a vše elegantně sladit, vyžaduje nejen dobrou zručnost, ale i dostatek času, materiálu a úsilí. Sami se takovými projekty přesně na míru zabýváme a tento Ondrův nás opravdu zaujal a inspiroval. Palec nahoru!

Ondřej Stratil

Pár tipů na závěr

Pokud doma svůj posilovací koutek ještě nemáte, ale zvažujete nad ním, anebo už doma nějaké to vybavení máte, ale chcete to posunout zas o kousek dál, máme pro vás 3 obecné tipy k vybavovaní fitka:

  1. Začít pěkně od podlahy – ano jak již píšeme více kvalitní podlaha co tlumí hluk i nárazy je prostě základ.
  2. Využití prostoru – nemáš prostornou garáž na XX posilovacích strojů a sadu jednoručních činek od 5–30 kg? Zvol takové vybavení které, ti nezabere půlku ložnice, ale i tak si perfektně zamakáš. Například odporové gumy, zátěžová vesta nebo nakládací jednoručky (tyhle jsou opravdu zajímavé) – jejich váha je variabilní a stačí ti dvě malé osy a pár kotoučů co snadno schováš pod postel. I mezi stroji se dají vybrat takové co dají tělu zabrat a jsou skladné. Mezi takové patří již zmiňovaný běžkařský trenažér.
  3. Komplexnost – Před každým tréninkem je důležité se pořádně zahřát, a ještě důležitější je se poté protáhnout. Proto by v každé domácí posilce, kromě pomůcek na pořádný trénink, neměly chybět i pomůcky jako je – švihadlo pro rychlé a efektivní zahřátí, odporová guma s lehkým odporem pro pořádné protažení, ale i masážní válec pro regeneraci svalů. Dodržováním těchto pravidel předcházíte zbytečným úrazům!

A na závěr... překvapení!

Ještě jednou bychom chtěli moc všem poděkovat za hojnou účast v soutěži. Jelikož nám bylo líto, že ocenit můžeme jenom tři z Vás, pro všechny ostatní zúčastněné máme alespoň malý dárek v podobě slevového kódu, díky kterému budete moci ušetřit při vylepšování svých domácích fitek! Každý soutěžící získá svůj slevový kód, který zadá do poznámky při objednávání na FUBO.cz. Stačí nám do zpráv na Facebooku napsat svůj mail, a my ti na něj pošleme tvůj jedinečný slevový kód! 

Výherce hlavních cen též prosíme o zaslání emailové adresy spolu s adresou, na kterou výhru zašleme.

Tak ať vám to v těch parádních domácích fitkách cvičí!

Vaše FUBO