Spartan Race se vrací! Na Floridu již tento víkend.

Vypadá to, že svět se začíná konečně pomalu vzpamatovávat a po dlouhé „korona pauze“ se vrací světoznámý Spartan Race! Již tento víkend se uskuteční v USA na Floridě první závody letošního roku.

A pro ty z vás, kteří ještě nepodlehli kouzlu tohoto sportu: Co vlastně Spartan Race a OCR závody jsou?

fb6617edfec93a19e8d1a0392d54d598de4d26f7

Jedná se o překážkové běhy, které otestují nejen vaši fyzickou sílu a vytrvalost, ale také obratnost i psychickou odolnost. Během závodu nejen, že se proběhnete krásnou členitou krajinou, čeká na vás spousta překážek v podobě plavání, plazení bahnem, nošení břemen a hlavně technických ručkovacích překážek.

Víkend bude pokračovat sobotním závodem Spartan SUPER, který závodníky na svých 10 km vyzve k překonání 25 překážek. Neděle pak bude ve znamení Spartan SPRINT (5 km + 20 překážek). Spolu s ním neděle nabídne ještě jeden Trail 10K, který též odstartuje v ranních hodinách

girls_fire-1024x759

Aby Spartan mohl akci zorganizovat, bylo samozřejmě nutné přijmou celou řadu bezpečnostních opatření proti našemu "oblíbenému" viru. Veškerý personál bude testován, každý závodník pak kontrolován na zřejmé příznaky včetně změření teploty. Spartan uvádí, že samozřejmě zvýšil hygienická opatření, bude dbát na čistotu a omezení kontaktu. 

V Česku je první Spartan naplánován na 1.-2. května a měl by jím být Lipno Trifecta Weekend. Doufáme, že se to podaří!

A co vlastně k takovému závodu potřebujete natrénovat?

Úspěšné překonání technických těchto překážek, vyžaduje pevný úchop a správnou techniku, kterou můžete snadno natrénovat i doma nebo na venkovních workoutových hřištích. K tréninku můžete využít tyto pomůcky:

Nejčastější technickou překážkou, která je snad už na každém závodě, je ručkování na kruzích. U nás si můžete vybrat z několika variant provedení: lakované/nelakované, malé/velké + různé barvy popruhů

DSC_0199

 

 

A protože se neustále zvyšuje kvalita závodníků, zvyšuje se i úroveň překážek. Mezi kruhy se tak čím dál více objevují i další segmenty jako koule, nebo válečky. Ty vyžadují větší sílu úchopu = větší trénink!

 

IMG_20190729_173922

Pegboard – dřevěná tréninková deska pro komplexní trénink úchopu. Skvělá pomůcka, kdy i 10 minut tréninku denně vás posune ve vašich výkonech raketově dál!

32074-3

Nenechávejte ležet své tvrdě vydřené medaile v krabici! Zaslouží si své čestné místo, kterým může být tento krásný kovový věšák AROO!

3830-1

 

OBJEDNÁVEJ, TRÉNUJ, VYHRÁVEJ!!!

Tým FUBO

 

Zdroj: race.spartan.com