Jak vybrat správný masážní válec?

Nevíte, jaký masážní válec si máte vybrat? Přečtěte si tento článek a budete mít jasno!

Masážní pěnové válce jsou relativně novinkami mezi pomůckami pro sportovce, kteří sport myslí vážně. Jsou primárně určeny pro hloubkovou, tlakovou automasáž. K této masáží vám bude stačit váha vlastního těla a již zmíněný masážní válec.

Už jste někdy v rámci své přípravy zkoušeli zařadit do tréninku masáže pomocí těchto válečků? Pokud ano, tak jste jistě cítili velké změny, a to:

 • lepší prokrvení
 • uvolnění
 • rychlejší regeneraci

Jestliže jste tu možnost ještě neměli, tak se to pokuste napravit, protože dáme ruku do ohně za to, že se Vaše výkony posunou zcela na jinou úroveň.

Základních 7 cviků s masážním válcem jsme shrnuli do tohoto článku.

DSC00236

Na co si tedy dát pozor při výběru masážního válce?

 • Velikost – Existuje několik druhů délek, a to od těch nejmenších 15 cm přes univerzální velikost 30 nebo 33 cm, až po válce dlouhé i 77,5 cm, nebo dokonce 90-100 cm (válce na pilates). Ale také průměrů 5 cm (malé válečky) až po běžných 15 cm.
 • Struktura – U nás si můžete vybrat z masážních válců s hladkou strukturou, jemně hrbolatým povrchem i masážní válce s většími výstupky, chcete-li s bodlinami.
 • Tvrdost – Měkké, středně tvrdé a ty nejtvrdší válce, vyberete si přesně podle Vaší potřeby. Žádné omezování!

Významným faktorem je samozřejmě i cena, které se budeme rovněž věnovat.

TIP: V kategorii masážní válce můžete produkty filtrovat právě podle výše popsaných vlastností!

Zodpovězte si 4 otázky a pořiďte si ten nejvhodnější válec přímo pro Vás!

Na základě 3 parametrů viz. výše a ceny si vyberte ten nejvhodnější válec přímo pro vás. Abychom Vám to ulehčili, připravili jsme si pro Vás několik otázek, které když si zodpovíte, budete přesně vědět, po jakém masážním válci máte sáhnout.

1. Na jaké partie chci masážní válec používat?

Chcete masážní válec používat na menší svalové partie, jako jsou lýtka, ramena, bicepsy či dokonce chodidla? Poté bychom vám doporučili masážní válec o délce 30 nebo 33 cm, jako je Foam Roller GRID, Blackroll masážní válec či malý Rumbleroller či celá řada válců HMS s různou strukturou povrchu. V případě, že se chcete zaměřit na větší svalové partie a máte rádi maximální komfort, potom byste měli sáhnout po velikostech od 45 cm:

82-1_1

2. Mám již nějakou zkušenost s masážními válci?

Již nějakou dobu používáte masážní válec a není to ono? Vyberte si ten správný, pro Vás bude jako dělaný masážní válec s větší tvrdostí a strukturou, nejste přece žádná Béčka. V tomto případě bychom Vám doporučili masážní válce od firmy Rumbleroller nebo FS107 od HMS. Pokud naopak s automasážemi začínáte, zkuste se poohlédnout po měkčích válcích. Ideální volbou pro Vás bude Foam Roller GRID nebo ještě měkčí Foam CORE Roller Mini.

3. Jsem citlivý na bolest nebo vydržím i přejetí traktorem?

Bolí Vás sebemenší bouchnutí, štípnutí, tlak? Potom pro Vás bude vhodný měkký masážní válec – Core Roller  nebo Core Roller MINI. Pro citlivější jsou rovněž vhodné hladké masážní válce, které nezasahují při masáží tak hluboko.
 
Pokud naopak máte hroší kůži a necítíte téměř nic, co takhle zkusit tvrdý Rumbleroller?! Ten vás zaručeně potrápí.
 
529-4
 
  
4. Kolik chci investovat?
 
Masážní válce bývaly výhradně drahá, prémiová záležitost. To se ale změnilo! Stále platí (jako s každým produktem na trhu), že za ty nejkvalitnější, nejlepší válce si připlatíte. Takové válce vyrábí značky Triggerpoint či RumbleRoller. Pokud válec hodláte využívat opravdu frekventovaně, rozhodně doporučujeme investovat do kvalitního zboží!
 

Na FUBO.cz už ale naleznete i celou řadu válců za velmi příznivé ceny. Drtivá většina je od firmy HMS. Tyto válce jsou vzájemně podobně tvrdé (tvrdost válců HMS je udána na číselné stupnici v detailu každého válce) a liší se strukturou a případně délkou. Začínají již na 189 Kč! 

Klikni zde pro seřazení masážních válců od nejlevnějších!

61-OYPLDc8L._SL1500_

Speciality a novinky na trhu s masážními válci:

 • Charge Foam Roller: Masážní válec s protilehle zakřivenými hřebeny, které střídavě roztahují a stlačují svaly. To vede k zvýšenému přísunu živin potřebných k regeneraci myofasciální tkáně. Nyní i ve verzi VIBE s vibracemi!
 • Foam Roller GRID VIBE: Povrch má obdobný klasickému GRIDU, ale disponuje vibračním systémem Vibrace jsou dle výzkumů TP nastaveny na frekvenci, která má pro svaly nejvyšší efekt. TOP válec pro ty nejnáročnější!
 • Nano Roller a Blackroll Mini: Masážní mini válečky na chodidla či předloktí, které se hodí i na cesty či do práce

Na závěr 10 konkrétních příkladů výběru válce

1. Začátečník, válec chce používat na celé tělo, průměrně citlivý na bolest

 • Foam roller GRID bude jasnou volbou, která vydrží i dlouhodobé užívání.

foam-roller-grid-surfaces

2. Pokročilý, univerzální použití, necitlivý na bolest

3. Pokročilý, univerzální použití, citlivý na bolest

469

4. Muž 190 cm, zaměření na záda, střední citlivost

5. Muž či žena, atletická postava, zaměření na celé tělo

 • Pro svalnaté a atletické postavy zvolte střední či vyšší tvrdost válce. Dle vaší citlivosti vybírejte povrch válce. Pro náročné doporučujeme vibrační CHARGE Foam Roller.

6. Vysoce aktivní či profesionální atlet, který požaduje 100% funkčnost bez kompromisu, cena nerozhoduje

8813

7. Cena rozhoduje. Hledám válec do fitka a občasný rolling doma, neočekávám nejvyšší kvalitu, ale chci, aby mi sloužil.

8. Chci absolutně nejlepší poměr cena/hodnota

 • Pak tu nově máme válce 3v1. Skládají se z klasického rolleru, (strukturovaného nebo hladkého pěnového), měkčího vroubkovaného válce a ještě válečku na tyči pro ruční automasáž. Za pětistovku!

3v1_1