Jak vybrat správný masážní válec?

Nevíte, jaký masážní válec si máte vybrat? Přečtěte si tento článek a budete mít jasno.

Masážní pěnové válce jsou relativně novinkami mezi pomůckami pro sportovce, kteří sport myslí vážně. Jsou primárně určeny pro hloubkovou, tlakovou automasáž. K této masáží vám bude stačit váha vlastního těla a již zmíněný masážní válec.

Už jste někdy v rámci své přípravy zkoušeli zařadit do tréninku masáž pomocí těchto válečků? Pokud ano, tak jste jistě cítili velké změny, a to: lepší prokrvení, uvolnění a mnohem rychlejší regeneraci. Jestliže jste tu možnost ještě neměli, tak se to pokuste napravit, protože dám ruku do ohně za to, že se Vaše výkony posunou zcela na jinou úroveň.

Pokud Vás zajímá 7 základních cviků s masážním válcem, čtěte zde.

DSC00236

Na co si tedy dát pozor při výběru masážního válce?

 • Velikost – Existuje několik druhů délek, a to od těch nejmenších 15 cm přes univerzální velikost 30 nebo 33 cm, až po 47,2; 55; 66 a dokonce i 77,5 cm. Ale také průměrů 5,3 cm, 12 cm, 14 cm a 15 cm.
 • Struktura – U nás si můžete vybrat z masážních válců s hladkou strukturou, jemně hrbolatým povrchem i masážní válce s většími výstupky, chcete-li s bodlinami.
 • Tvrdost – Měkké, středně tvrdé a ty nejtvrdší válce, vyberete si přesně podle Vaší potřeby. Žádné omezování!

Zodpovězte si 3 otázky a pořiďte si ten nejvhodnější válec přímo pro Vás!

Na základě 3 parametrů viz. výše si vyberte ten nejvhodnější válec přímo pro vás. Abychom Vám to ulehčili, připravili jsme si pro Vás několik otázek, které když si zodpovíte, budete přesně vědět, po jakém masážním válci máte sáhnout.

 1. Na jaké partie chci masážní válec používat?

Chcete masážní válec používat na menší svalové partie, jako jsou lýtka, ramena, bicepsy či dokonce chodidla? Poté bychom vám doporučili masážní válec o délce 30 nebo 33 cm, jako je Foam Roller GRID, Blackroll masážní válec či malý Rumbleroller. V případě, že se chcete zaměřit na větší svalové partie a máte rádi maximální komfort, potom byste měli sáhnout po velikostech od 47 cm – Foam Roller GRID 2.0, Core Roller, Rumbleroller GATOR, Rumbleroller střední či velký.

 1. Mám již nějakou zkušenost s masážními válci?

Již nějakou dobu používáte masážní válec a není to ono? Vyberte si ten správný, pro Vás bude jako dělaný masážní válec s větší tvrdostí a strukturou, nejste přece žádná Béčka. V tomto případě bychom Vám doporučili masážní válce od firmy Rumbleroller. Pokud naopak s automasážemi začínáte, zkuste se poohlédnout po měkčích válcích. Ideální volbou pro Vás bude Foam Roller GRID.

 1. Jsem citlivý na bolest nebo vydržím i přejetí traktorem?

Bolí Vás sebemenší bouchnutí, štípnutí, tlak? Potom pro Vás bude vhodný měkký masážní válec – CORE ROLLER.

Nebo naopak máte hroší kůži a necítíte téměř nic? Co takhle zkusit tvrdý Rumbleroller?! Ten vás zaručeně potrápí.

61-OYPLDc8L._SL1500_

Speciality a novinky na trhu s masážními válci:

 • Charge Foam Roller: Masážní válec s protilehle zakřivenými hřebeny, které střídavě roztahují a stlačují svaly. To vede k zvýšenému přísunu živin potřebných k regeneraci myofasciální tkáně
 • Foam Roller GRID VIBE: Povrch má obdobný klasickému GRIDU, ale disponuje vibračním systémem Vibrace jsou dle výzkumů TP nastaveny na frekvenci, která má pro svaly nejvyšší efekt. TOP válec pro ty nejnáročnější!
 • Nano Roller a Blackroll Mini: Masážní mini válečky na chodidla či předloktí, které se hodí i na cesty či do práce

Na závěr 6 konkrétních příkladů

 1. Začátečník, válec chce používat na celé tělo, průměrně citlivý na bolest

  FOAM ROLLER GRID bude jasnou volbou

 2. Pokročilý, univerzální použití, necitlivý na bolest

  Rumbleroller – střední velikost, tvrdá varianta

 3. Pokročilý, univerzální použití, citlivý na bolest

  Foam Roller GRID, v případě velké citlivosti CORE ROLLER

 4. Muž 190 cm, zaměření na záda, střední citlivost

  Vám bychom doporučili Foam Roller GRID 2.0, případně velký Rumbleroller v měkkém provedení

 5. Muž či žena, atletická postava, zaměření na celé tělo

  P
  ro svalnaté a atletické postavy zvolte střední či vyšší tvrdost válce. Dle vaší citlivosti vybírejte povrch válce. Pro nejnáročnější doporučujeme vibrační GRID VIBE