Sada odporových gum NA SHYBY

Chcete se naučit shyb? Máme pro vás řešení!

Dnes jsme si připravili článek pro vás, kterým příliš nejdou shyby ať už proto, že jste moc těžcí, či teprve začínáte.

Shyby jsou ve street workoutu základním cvikem, ale pro průměrně fyzicky aktivního člověka poměrně náročná záležitost. Využíváte především vaše záda a paže k přitažení celého těla o pěkný kus nahoru k hrazdě, což řádnou dávku síly vyžaduje. Pokud máte nějaké to kilo navíc, pak je pro vás nejspíš i jeden shyb velkou výzvou a může být i cílem vaší snahy. V tomto článku vám představíme produktovou sadu, která vám na vaší cestě může parádně pomoc!

Jedná se o sadu odporových gum na SHYBY

V minulém článku jsme vám přiblížili naší sadu gum Universal, vhodnou pro všestranné využití. Dnešní sada se nazývá prostě a jednoduše Sada na shyby.

Skládá se z:

  • fialové gumy o středním odporu (13,6 – 40,8 kg)
  • silnější zelené gumy (22,7 – 54,4 kg)

Fialová odporová guma

Už ji znáte, pokud jste četli předchozí článek o sadě Universal. Pokud ne, ve zkratce fialová guma poskytuje ve srovnání s ostatními střední odpor, a tudíž má velmi všestranné využití – hlavně pak na posilování a jako dopomoc (tento případ). V sadě na shyby má své pevné místo, protože nabízí vhodný rozsah odporu pro fyzicky zdatnější začátečníky či pro ty, kterým již shyby se zelenou přijdou snadné, ale sami ještě shyb nezvládnou.

  • střední odpor
  • využití pro dopomoc, ale i posilování respektive přídavný odpor
  • dopomoc vhodná pro zdatnější začátečníky či jako další meta po zelené gumě

Zelená odporová guma

Zelená je o stupeň silnější než fialka a je to znát. Je jako stvořená především pro dopomoc právě při shybech, a to hlavně pokud máte nějaké to kilo navíc.Pokročilí dopomoc využijíipři  dalších cvicích (front lever, muscle-up, shyb na jedné ruce,…). Siláci ji ale ocení i jako extra odpor (kliky, dřepy, …).

  • o stupeň silnější než „fialka“
  • pomocník při shybech i pro hmotnější jedince
  • vhodná pro nácvik těžších prvků (shyb na jedné ruce, muscle-up, front lever)
  • pořádný extra odpor pro pokročilé (kliky, dřepy, …)

Pro koho sada gum je?

Sadu jsme navrhli dle osobních zkušeností pro všechny, kdo jsou buď na úplném začátku, nebo i „pokročilejší začátečníky“, kteří chtějí začít aktivně na shybech makat. Shyby s gumou jsou totiž skvělým komplexním cvikem pro úplně všechny, kdo na čistou verzi bez pomoci nemají sílu. Fungují v podstatě i jako vylepšená verze stahování horní kladky v posilovně. Sada vám pomůže naučit se správnou techniku, zároveň vám ale pomůže jen tolik, kolik bude potřeba, a zabrat vám rozhodně dá!

Proč odporovou gumu a ne horní kladku?

Stahování horní kladky v posilovně je také řešení, jak se připravit na shyb. Ovšem podle nás trochu nešťastné. Shyb s odporovou gumou je klasickému shybu mnohem blíže – je to ten samý cvik, pouze s pomocí. Pomoc je navíc chytrá, protože se zmenšuje, čím výše se přitahujete. Celé tělo je zaktivované, zpevněné a to se při stahování kladky, kdy většinou sedíte a využíváte opory nohou, neděje. V neposlední řadě jde i o pocit, který z tréninku budete mít. Odporová guma vám ukáže, že nad hrazdu se dostat prostě lze!

Jak to funguje?

Jednu z gum nebo i obě najednou uvažte jednoduše na hrazdu. Poté se chyťte hrazdy a buď sami, nebo s asistencí druhého člověka zavěste do gumy buď kolena, nebo si do ní úplně stoupněte. Podle požadované dopomoci a vašich schopností volte jak výšku hrazdy, tak zavěšení do kolen/plné natažení nohou a samozřejmě variantu gumy. S fialovou i zelenou gumou najednou udělá shyb téměř úplně každý!

Pokud potřebujete více informací, přečtěte si tento článek, ve kterém jsme rozebrali pomocnou funkci odporových gum detailněji.
V příštím díle se můžete těšit na sadu pro nácvik muscle-upu!

 

S pozdravem,

Tým Fubo.cz