Sada odporových gum UNIVERSAL

Odporové gumy se stávají čím dál tím oblíbenějšími pomůckami při tréninku cvičenců v posilovnách i na street workoutých hřištích, atletů a sportovců všech druhů. Jak již jistě víte, odporové gumy jsou nabízeny v několika různých barevných variantách, kde každé barvě odpovídá jiná tloušťka gumy respektive jiný odpor.  I když je kterákoliv z gum multifunkční pomůckou, lze obecně říci, že každá z barev nalézá při tréninku trochu jiné využití.

Poznámka: Sada universal se skládá vždy z fialové, černé a červené gumy. Žlutá guma je k sadě dodávána v rámci akce.

Optimálním a kompletním řešením je proto vybrat buď gumu středního odporu a spokojit se s kompromisy, anebo lépe zvolit přímo kombinaci několika gum, které pokryjí celou paletu možností. A za tímto účelem jsme pro vás vytvořili sadu odporových gum nazvanou příhodně Universal. Skládá se z nejtenčí červené gumy o odporu širokého rozsahu (2,3-27 kg), malinko silnější černé (6,8 – 29,5 kg) a fialové odporové gumy, která se řadí zhruba do středu odporové škály (13,6-40,8 kg).

DSC_0112

Pojďme se podívat na to, proč tvoří zrovna tyto tři gumy tu nejvšestrannější kombinaci a na co jsou jednotlivé gumy určeny.

Červená odporová guma

Jak jsme již řekli, červená guma je ta nejtenčí s nejmenším odporem. Při malém natažení dosahuje odpor v číslech jednotek kilogramů, což je ideální zátěž pro štiplavý statický strečink nebo i k rozproudění krve ve svalech před tréninkem. Zapojíte-li tuto gumu do před tréninkového dynamického strečinku, připravíte svaly i klouby efektivně na nadcházející zátěž. Provést můžete také několik zahřívacích sérií simulovaných bicepsových zdvihů, různých forem tlaků či stahování. Při větším natažení guma dosahuje slušných odporů i pro některé lehčí posilování nebo jako nepatrná dopomoc například při nácviku některých prvků kalisteniky.

Černá odporová guma

Možná se v číslech zdá, že je černá guma téměř stejná jako červená, a tudíž nedává smysl ji v setu mít. To je ale omyl. Doplňuje červenou tam, kde je potřeba trochu víc zabrat a slabší sestřička již nestačí. Příkladem může být efektivní „dopomoc“ při nácviku tzv. human flagu (lidské vlajky), ale i shybu či muscle upu, potřebujete-li nad hrazdu jen malinko postrčit. Dále ji lze skvěle uplatnit jako náhražku lehčích činek i strojů při simulovaném stahování horní kladky na triceps, bicepsovém zdvihu a tak podobně. Pokud zavítáte i do fitka, zkuste ji využít spolu s kotouči jako externí zátěž na benchi, při mrtvém tahu nebo dřepu. Díky dynamickému odporu gumy vytvoří skvělou změnu v tréninku!

Fialová odporová guma

„Fialka“, jak ji občas přezdíváme, svojí šířkou postihuje nejuniverzálnější rozsah odporu. Dokáže bez problému nahradit jednoručky k napumpování bicáků i tricáků nebo ramen. Můžete ji využít také jako zátěž navíc při dřepech nebo, pokud jste již pokročilejší, i při dřepech na jedné noze (pistolích i bulharských). A pokud jsou vám již klasické kliky málo, přetáhněte fialovou gumu přes záda, dlaně provlékněte konci a z osobní zkušenosti vám garantujeme, že už vám kliky tak lehké nepřijdou! V neposlední řadě skvěle Fialka funguje při nácviku správné techniky náročnějších prvků jako frontleveru apod.

Pro koho je sada odporových gum vhodná?

Jak sami vidíte, sada Universal je opravdu všestranná. Doporučujeme ji v podstatě komukoliv, ať už hledá lehčí dopomoc, zátěž na víc, lepší protažení nebo jen zpestření tréninku. Nezáleží na věku, pohlaví, váze ani fyzické úrovni, neboť své uplatnění najde jak v rukou začátečníka, tak v rukou pokročilého cvičence/workoutera/prostě sportovce! Pokuď si i přesto nejste jistí, zdali je tato sada pro Vás vhodná, neváhejte nám napsat email na info@fubo.cz nebo nás kontaktujte přímo na online chatu.