Sada odporových gum NA MOBILITU

Rozehřátí nebo pořádně protažení na závěr? Sada na mobilitu nabídne obojí!

Součástí kvalitního tréninku nejsou jen samotné sety a opáčka. Důkladná rozcvička, tedy aktivace všech potřebných svalových skupin a rozpohybování kloubů, by měla předcházet každému tréninku. Má za následek lepší výkony a především prevenci proti zranění a vytváření disbalancí (např. horní zkřížený syndrom). Pro nárůst síly a hmoty je nezbytnou částí také prohlubování a obnovování mobility a flexibility celého těla. Zkrácené šlachy a zatuhlé klouby omezují svaly ve své práci, limitují či dokonce zhoršují vaše výkony, regeneraci a celkový potenciál k růstu.

Vzhledem ke spojení „funkční trénink“, které je nám více než blízké, jsme si toho na fubo.cz plně vědomi. Proto pro účely protahování a zvyšování mobility těla nabízíme za zvýhodněnou cenu sadu dvou gum.

Pročodporové gumy? A které?

Vzhledem ke svým vlastnostem, jmenovitě narůstajícímu odporu s natažením a tvaru, jsou vhodně zvolené odporové gumy ideálním nástrojem pro tato rehabilitační cvičení. V sadě najdete dvě gumy s nejnižším odporem:

  • červenou – odpor cca 2,3 – 22,7 kg
  • černou – odpor 6,8 – 29,5 kg

Červená guma

Je nejslabší guma vůbec. To z ní dělá ideální pomůckou pro procítěné protahování bez rizika zranění.

  • vhodná k prokrvení a aktivaci důležitých skupin před tréninkem
  • vysoká citlivost při protahování a prohlubování mezí mobility kloubů
  • nic neváží

Černá guma

O kousek silnější parťačka červené. Do sady je umístěna záměrně pro případ potřeby silnějšího tahu při pořádném protahovacím drillu. Může se zdát, že odpor je téměř totožný – není. Počátečních 6,8 kg je proti 2,3 kg červené dost znát. Popřípadě ji navíc dokážete uplatit i během posilování pro zvýšení odporu.

  • silnější tah pro pořádně štiplavé protahování
  • lze využít rovněž pro posilování

Jak na to?

Existuje spousta cviků, kde můžete gumy při před tréninkové rozcvičce, protahování a zvyšování pohyblivosti využít. Jak na to je na delší povídání, proto si přečtěte článek, který jsme přímo tomuto tématu věnovali již dříve. Najdete v něm návod k protažení celého těla v několika cvicích a jistě nachytáte inspiraci k dalším.

Využití odporových gum totiž nemá mezí. Naopak rozšiřuje paletu cviků, které lze cvičit kdekoliv a posouvá váš trénink o krok dál! V případě jakýchkoliv dotazů, ať už ohledně gum samotných nebo tréninku s nimi, se na nás neváhejte obrátit. Mile rádi vám je zodpovíme a poradíme.

S pozdravem,

Tým fubo.cz