Suplementy pro shazování přebytečných kil

Zimní válení na gauči v létě pod roušku neschováte, ani pod dvě!

Zhubnout pár kilo, vyrýsovat formu do plavek apod.… takové předsevzetí má každý rok spousta z nás. Novoroční nadšení a odhodlání však pomalu opadá a přichází velmi obtížné období, během kterého prochází naše vůle velikou zkouškou. Navíc stále zavřené posilovny tomu všemu také nepřidají.  Jak v tomto období obstát a nevzdat se svých snů? Zkuste si na své cestě za vysněným tělem pomoci. Co třeba spalovači tuků?

Urychlete si cestu za vytyčeným cílem.

Hned v úvodu je třeba si ujasnit základní věc: hubnutí je především o kalorickém deficitu (= energetický výdej musí být větší než energetický příjem). Je nutné mít dobře nastavenou stravu i pohybový režim a spalovače tuků brát jako přidanou hodnotu. Představit si je můžete jako turbo v motoru auta, které zrychluje cestu za dosažením vašeho požadovaného cíle. Nečekejte tedy, že se z Vás díky zázračné pilulce stane za pár dní sexbomba na reklamu plavek. Jedná se doplněk ke cvičení v rámci zintenzivnění výkonu. 

Co tedy spalovače tuků jsou?

Jedná se o doplňky stravy, které různými způsoby aktivně podporují odbourávání a spalování tuků, tak, že dochází k navýšení výdeje energie organismu. Jde buď o zvýšení termoregulace, kdy tělo začne vytvářet více tepla a tím spotřebovává energii, nebo jde o zlepšení využití zdrojů energie z tuků (podporují jejich spalování).

Dělení dle obsažených látek:

L- Karnitin

Jedná se o přírodní a životně důležitou látku, která se podílí na tzv. ,,kyvadlovém dopravním systému“ organismu. Zde představuje jakéhosi převozníka tuků. Tuk ve formě mastných kyselin potřebuje převozníka = l-karnitin, aby se dostal do mitochondrie a zde mohl být "spálen" na energii, která je poté efektivně využita při cvičení. Užívání L-Karnitinu musí být dlouhodobé, nikoliv krátkodobé, tak aby se jeho hladina nezvýšila pouze v plazmě, ale přímo ve svalech. Zde se zvýší až po 4–6 týdenním užívání. U nás na e-shopu naleznete L-Karnitin mimo jiné i v tekuté formě - Body Attack L-Carnitine 2000 Liquid1000 ml, což je dobré především pro rychlé vstřebávání, které oceníte těsně před tréninkem.

karnitin

Synefrin spalovače

Fungují na principu rychlejšího zahřívání těla při fyzické aktivitě, což má za následek využívání energie z tukových zásob a následnou redukci tuku. Zvýšení teploty také aktivně podporuje metabolismus, to vede k rychlejším metabolickým změnám. Je prokázané, že termogenní spalovače jsou schopny pálit tuk i bez fyzické aktivity. Proto bývají často označovány jako nejúčinnější spalovače. Bez pravidelného cvičení a správně nastavené stravy, však nikdy nedosáhnete požadovaného efektu. Látka Synefrin je získávána z citrusových plodů a má stimulační účinek, proto je dobré spalovač užívat před cvičením, nikoliv na noc.

7295-4

CLA a HCA spalovače

CLA = konjugovaná kyselina linolová pozitivně ovlivňuje zvyšování svalové hmoty a hubnutí.  Jedná se o mastnou kyselinu, která funguje jako bariéra - brání tuku vstoupit do tukových buněk. Tuk se tak ukládá přímo do svalových buněk, kde se spálí při produkci energie. 

HCA = kyselina hydroxycitrónová tzv. magnet na tuky, který redukuje tvorbu tukových zásob z energie přijaté stravou. Napomáhá snižovat cholesterol i chuť k jídlu, což podporuje dosažení vašich cílů.

Velmi dobře hodnoceným CLA spalovačem je VPLab CLA 1000 , ten naleznete na našem e-shopu ve formě kapslí.  Výhodou kapslí je přesné dávkování (není nutné nic odměřovat). Ke vstřebávání, dochází tam, kde má, tedy v žaludku. Vstřebání je sice pomalejší oproti tekuté formě, účinek je, ale o to delší.

cla

Komplexní spalovače

Jsou vlastně takovou kombinací výše uvedených spalovačů. Obsahují tedy stimulační (termogenní) i nestimulační látky (CLA, HCA, L- Karnitin, kofein, …) Jednotlivé látky se navzájem podporují a přispívají k ještě výraznější redukci tělesné hmotnosti. Díky rozdílnému složení (poměru látek) těchto spalovačů velmi záleží na nastaveném tréninkovém plánu a času jejich užívání. Komplexní spalovač má ve své dílně i sám Aleš Lamka - Spalovač tuků – Titánus, jelikož spalovače tuků nemusí být užívány pouze při redukci hmotnosti, ale i při tzv. rýsovací fázi.

TIP pro ženy: Doporučujeme vyzkoušet termogenní komplexní spalovač Bye Bye Fat od BEAR FOOT (uprostřed na obrázku), který má složení optimalizované pro ženský metabolismus.

termogenní

Závěr - který si vybrat?

Velmi záleží na vaší nastavené pohybové aktivitě. Pokud máte v plánu se věnovat spíše kratším, ale intenzivním tréninkům je lepší sáhnout po některém z termogenních spalovačů. Ty často působí i jako předtréninková dávka energie. Nejčastěji jsou jimi spalovače na bázi synefrinu či komplexní spalovače obsahující kombinace látek jako kofein, synefrin a extrakt ze zeleného čaje. Proto je nikdy neužívejte před spaním! A pokud bude vaše pohybová aktivita spočívat spíše v delších lehčích aerobních aktivitách, běh/chůze v tempu a dodržování stanovené tepové frekvence je pro vás lepší volbou spalovač netermogenní, tedy například L-Karnitin či HCA/CLA. Tyto spalovače zároveň o něco méně zatěžují žaludek.

O jednotlivých formách a složkách spalovačů by se daly psát sáhodlouhé texty, což ale nebylo našim cílem. Chtěli jsme Vám poskytnout jasné, přehledné a srozumitelné informace pro základní orientaci v těchto doplňcích stravy.

A také jsme Vás hlavně chtěli povzbudit při Vaši cestě za vysněnou „letní formou“. Nic není hned a nic není zadarmo, ale jak se říká: „vtip je v tom vydržet“. Takže vydržte ve svém snažení a v létě na pláži, u bazénu či rybníka na viděnou!

Tým FUBO