Vitamín D – pomocník, kterého dnes oceníme víc než kdy jindy

Není sluníčko, není vitamín D

To, že vitamín D získáváme díky slunečním paprskům, které dopadají na naší pokožku, je již všeobecně známo. Proto je potřeba s nadcházejícím deštivým podzimem pomoci tělu s doplněním toho vitamínu. Ideální volbou může být produkt z dílny Aleše Lamky Vitamín D3 200 cps – Titánus. Rozlišujeme dva základní typy vitaminu D – D2 (ergokalciferol) a D3 (cholekalciferol). D3 je zhruba čtyřikrát účinnější než D2. 

Vitamín D se vstřebává nejlépe přes sliznici proto ideální volbou jak z doplňku stravy získat maximum, je zvolit tekutou formu vitamínu D. Takovou možnost nabízí produkt YPSI D3/K2 Komplex - 30 ml. Cena takového produktu může být překvapivá, ale výrobní proces je mnohem náročnější než u běžných kapslí či tablet. Kdo tedy chce kvalitu a získat maximum nesmí se bát investovat do svého zdraví.

Posílená imunita, ale nejen to!

Vitamín D se může pyšnit celou řadou pozitivních účinků. Mezi ty nejdůležitější patří:

  • posiluje imunitní systém - Zvyšuje odolnost proti virům i akutním respiračním onemocněním
  • snižuje riziko rozvoje nádorů (nádory prsu, tlustého střeva, prostaty)
  • ochrana před kardiovaskulárními onemocněními
  • rozvoj a údržba kostní tkáně a svalů – nedostatek vitamínu D vede ke kostním ztrátám, odvápnění což vede k častým zlomeninám
  • nízká hladina vitamínu D zvyšuje krevní tlak

Přestaň se schovávat, začni bojovat

O účinnosti nošení roušek, se vedou neustálé spory. V čem mají ale všichni jasno, je to, že silný imunitní systém, je to co každého opravdu nejvíce ochrání. Když budeme mít dobrý stav imunity, tak předejdeme infekci jako takové, i když před námi někdo kýchne nebo nedodržuje základní hygienické návyky a prská viry na své okolí. 

I když sluníčko venku nesvítí, ty se jako sluníčko budeš usmívat

Vitamín D kromě již výše uvedených účinků pozitivně ovlivňuje mozek. Zlepšuje totiž náladu a pozitivní pohled na svět, proto se mimo jiné suplementace vitamínem D používá jako podpůrná část léčby při depresích.

Při pravidelném užívání vitamínu D nejen, že se nebudete muset bát vyjít mezi lidi a zacvičit si, protože váš imunitní systém bude posílen. Také se budete cítit lépe po psychické stránce. Takže pochmurné počasí podzimu ani neustálá protikoronavirová opatření vám náladu kazit nebudou!  

TIP: Pokud se na vás kapslové či tabletové doplňky stravy hrnou ze všech a vy si ráno připadáte jako 80ti letý senior s celou škálou nemocí co si k snídani dává svou pravidelnou várku léku vyzkoušejte Liquid Vitamin D 50ml, který můžete pohodlně kapátkem přidat do pokrmů nebo smoothies!