Vše co potřebujete o gymnastických kruzích vědět!

Videorecenze:

K čemu jsou gymnastické kruhy dobré?

Gymnastické kruhy jsou tou nejlepší pomůckou pro rozvoj funkční síly horní poloviny těla. Osobně jsem vyzkoušel mnoho pomůcek na posilování, ale popravdě mi žádná nedala tolik, jako právě gymnastické kruhy. Tréninky s tímto posilovacím závěsným systémem jsou efektivní, pestré a neuvěřitelně zábavné!

Proč zvolit dřevěné gymnastické kruhy a ne plastové nebo kovové?

Dřevěné gymnastické kruhy jsou odjakživa tou nejlepší variantou gymnastických kruhů hned z několika důvodů. Dřevo hřeje a pokaždé, když má člověk dřevěné gymnastické kruhy v ruce, má z toho krásný pocit. Kruhy ze dřeva se mnohem lépe drží, nesmekají se a nádherně Vám padnou do ruky. Dále jsou také gymnastické kruhy ze dřeva lehké.

Mohou na gymnastických kruzích cvičit i děti?

Ano, samozřejmě, že mohou. Na gymnastických kruzích se děti neskutečně vyblázní. Vyzkouší si nové pohyby, které by jen tak nezažily! Navíc jakékoliv blbnutí na kruzích rozvíjí koordinaci pohybového aparátu a zdravým a přirozeným způsobem protahuje a posiluje svalstvo důležité nejen pro správné držení těla.

FB_IMG_1474966794925

Jsou kruhy vhodné pro pokročilé gymnastické prvky?

Pro pokročilé gymnastické prvky nejsou dimenzovány popruhy, které jsou ke kruhům dodávány. Proto nedoporučuji na kruzích tyto prvky provádět.

Proč je zvolena šířka popruhů 35 mm?

Tuto šířku jsme zvolili ze dvou důvodů. Za prvé jsou popruhy mnohem pevnější a za druhé neřežou do paží, když člověk dělá například muscle-up.

Délka popruhů je 5 m. S jakou délkou od bodu zavěšení můžu tedy počítat?

Můžete počítat s necelými 2,5 metry.

Jaká je nosnost popruhů?

Nosnost každého popruhu je až 450 kg.

Jaká je pevnost samosvorné spony?

Pevnost samosvorné spony je až 700 kg!

Jsou popruhy nastavitelné?

Ano, samozřejmě. Díky samosvorné sponě si délku popruhů můžete jednoduše nastavovat dle svých potřeb.

Jaká je nosnost dřevěných gymnastických kruhů?

Nosnost jednoho gymnastického kruhu je 150 kg (při zavěšení).

14241465_1795601577321659_265498296565573601_o

Jaké je ideální vzdálenost mezi kruhy při zavěšení?

Vzdálenost mezi středy závěsných popruhů i kruhů závisí na cviku, který máte v plánu provádět. Obecně Vám mohu doporučit vzdálenost mezi kruhy 50 až 60 cm.

Jsou kruhy povrchově upravovány?

Naše původní gymnastické dřevěné kruhy nejsou nijak povrchově upravovány z jednoho jediného důvodu, a tím je úchop. Díky tomu, že nejsou kruhy nijak barveny, olejovány či jinak povrchově upravovány, Vám nabízí dokonalý úchop a vy tak nebudete muset v půlce série přestávat a otírat si ruce kvůli tomu, že se Vám smekají.

Nyní je možné však zvolit rovněž lakovanou variantu.

Gymnastické kruhy si můžeš pořídit zde.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení