Dřevěné stálky. K čemu jsou dobré?

Specialitkou našeho internetového obchodu fubo.cz jsou originální dřevěné výrobky vlastní značky FUBO. Vedle gymnastických kruhů, o kterých jste již jistě slyšeli, a dřevěných žebřin a hrazd nabízíme také stalky.

Ok, ale co jsou stalky?

Stalky jsou cvičební pomůcky určené především pro tlaková cvičení. Naše jsou 12 centimetrů vysoké, 50 cm dlouhé a skládají se ze stojánků a madel o průměru 35 mm. Stojánky drží madla dostatečně nad zemí pro provádění zajímavých cviků a posunutí vašich schopností na novou úroveň jak po stránce funkční, tak estetické. Jistě jste se s nimi již setkali, neboť se jedná o velmi využívané a klasické vybavení ve funkčních zónách posiloven a v gymnastice.

Co se stalky můžu dělat a co mi to přinese?

Ve street-workoutu stalky nachází nesmírné využití nejen jakožto nástroj pro rozvoj tlakové síly. Veškeré variace kliků od těch klasických až po ty ve stojce dostanou nový rozměr a to díky těmto faktorům:


1) úchop – je při cvičení náročnější než tlak dlaněmi do země. Ať už stalky postavíte paralelně vedle sebe či do jedné lajny kolmo k tělu, více zapojíte předloktí a procítíte svaly určené k tlaku.

2) prostor pod oporou – stalky vám umožní dostat se např. při kliku ještě níže, až pod úroveň úchopu. Takovým to zvýšením rozsahu pohybu se cvik stane náročnějším a účinnějším. Navíc vám extra prostor pod tělem umožní provádět zajímavější handbalancingové prvky.

Dřevěné stálky pořídíte zde.

Stojka + stalky

Velmi oblíbené jsou stalky také pro již zmiňovaný handbalancing, nebo prostě stojky a vše kolem nich. Práce s vlastním tělem v prostoru, kdy jedinou oporou jsou ruce, je bezesporu na pohled jedna z nejkrásnějších věcí ve streetworkoutu. Stojka na stalkách se od stojky na zemi malinko liší a rozhodně se vyplatí trénovat oboje. Rozdíl je v postavení zápěstí - plný úchop madla stalků je pro zápěstí přirozenější a umožňuje využití větší páky a síly těla k udržení stojky.  Proto se stalky hodí k trénování pokročilejších a zajímavějších prvků.

20045822_1922127044736817_1299382071_n

Čím jsou naše nízké stojánky na kliky vyjímečné?

Stalky FUBO jsou vyrobeny ručně z kvalitního bukového dřeva a multiplexu. Stojánky (vzpěry) jsou lakovány průhledným lakem a mají lehce zaoblený trojúhelníkový tvar pro vysokou stabilitu. Do nich je vsazena rukojeť bez vnějšího ošetření. Absence laku na rukojeti znamená velmi příjemný a především pevný úchop, který je při tlakových cvicích a handbalancingu nedocenitelný.

A dál? Proč mi nestačí levné plastové podpěry na kliky?

Nabízíme to, s čím cvičíme i my a považujeme za top produkt. Sami jsme si vyzkoušeli několik různých druhů stalků a pořádný kus dřeva zkrátka nemá konkurenci. Podobně jako je tomu u kruhů, v létě nepálí, v zimě nestudí, hodí se i do vnitřních prostor a poskytuje mnohem více stability než levné plastové či hliníkové stojánky.

Masivní a těžké kovové stalky zase prakticky není možné nosit s sebou a kovový úchop je ve srovnání s dřevem studený a kluzký. Zkrátka a jednoduše, jak jednou uchopíte přírodní dřevo, nechcete v ruce držet nic jiného.

Jsou stalky i pro začátečníky?

Rozhodně. Každý, kdo zvládne pár kliků na zemi, stalky užije. Investice to není nijak velká a za svoje peníze člověk dostane nástroj s takřka neomezeným potenciálem pro rozvoj těla a učení se nových věcí.

Dřevěné stálky pořídíte zde.

Tým FUBO Fitness