!!! POSLEDNÍ OBJEDNÁVKY ODESÍLÁME 19. 12. 2018 !!!

Dřevěné, plastové či kovové gymnastické kruhy? Máme pro Vás odpověď!

Pokud se chystáte pořídit si vlastní set přenosných gymnastických kruhů, možná jste na vážkách, jaké vybrat. Pokud váháte mezi dřevěnými, plastovými a kovovými kruhy, pak je tento článek právě pro vás.

Proč si vůbec pořizovat kruhy?

V krátkosti – gymnastické kruhy jsou nejkomplexnější pomůckou pro trénink lidského těla. Jednoduchá definice. Umožní vám rozvíjet  tělo jak po estetické, tak i funkční stránce. Každý trénink na kruzích je náročný, ovšem velmi efektivní. Naučí vás soustředit se, zachovat klid, ovládat své tělo v prostoru a zapojit každičký sval na těle.
Podrobnější informace o tréninku na kruzích jsme již napsali a určitě ještě napíšeme v některém z dalších článků.

DSCF1571A_2

Plast, kov nebo dřevo? K jádru věci

Plastové kruhy:

Výhody
- nižší hmotnost
- nižší pořizovací cena
- odolnost vůči počasí

nevýhody
- kluzký povrch
- horší celkový pocit z úchopu

Plastové kruhy jsou pochopitelně nejlevnější variantou. Úkol splní, avšak není to žádná sláva. Kruhy nejsou spotřební zboží a rozhodně se vyplatí si připlatit za kvalitu.

Kovové kruhy

výhody:
- vysoká odolnost
- pocit robustnosti a pevnosti kruhu
- vysoká nosnost

nevýhody:
- vyšší hmotnost
- vyšší cena
- v horším počasí na omak chladné

Kovové kruhy jsou v podstatě nesmrtelné - vydrží snad vše. Můžete je nechat viset venku celý rok a nic se nestane. Na druhou stranu poškrábat se při přenášení taky můžou. Ohromná nosnost je výhodou, avšak asi není tím určujícím. Při úchopu je cítit svár, kruhy jsou hodně tvrdé a na omak studené.

Dřevěné kruhy

výhody
- krásné na pohled
- vůně dřeva
- doslova uspokojující pocit při úchopu kruhu
- nekloužou, dobře drží v ruce

nevýhody:
- nelakované kruhy by neměly zmoknout
- ušpiní se (nelakované)

Gymnastické kruhy ze dřeva, především pak ty nelakované, jsou prémiovka už od pohledu. Oproti kovu jsou pocitově malinko měkčí, krásně padnou do ruky a díky textuře dřeva drží jako přilepené. Nebudete muset mazat magnézkem na každou sérii, ani pokud se vám potí ruce. Nevýhodou může být horší odolnost materiálu vůči počasí - hlavně mokru a špíně z rukou, která čisté a voňavé nové kruhy časem trochu poznamená.

yfdnyygnyd

Závěr:

Chcete-li kruhy pořídit do venkovní posilovny nebo je nechat na zahradě po celý rok, pak vám doporučíme kovové. Ve všech ostatních případech však jednoznačně vítězí nelakované dřevěné kruhy. Pocitem v ruce, kvalitou úchopu i celkovým dojmem vítězí na celé čáře. Pořizovací cena je navíc přijatelná - set kruhů se pohybuje lehce nad hranicí 1000,-, což je méně než v případě kovových. Plastové jsou levnější, ale připlaťte si. Pokud to s kruhy myslíte vážně,  stejně byste z plastových časem přešli na dřevo. Jedinou nevýhodou dřeva může být nutnost suchého prostředí a usazující se špína. Pokud si je ale budete hýčkat, vydrží vám navždy.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.