Měkký plyobox, CROSSMAXX®

Jde o boxy nejvyšší kvality, které se neztratí jak v posilovně, tak při domácím cvičení.  Jsou určeny pro vysokou zátěž, a tak tomu odpovídá i jejich kvalitní provedení. Vinylová vrstva, která je na povrchu odolává i té nejtěžší zátěži, a tudíž zajišťuje výborný stav boxu i po náročném a častém používání. Velkou výhodou zastupuje jejich bezúrazovost díky měkkému povrchu. Tvrzená pěna je dostatečně pevná pro vykonávání výskoků, ale současně dost měkká pro ochránění před zraněním. Nemusíte se tak bát úrazu při cvičení na tomto boxu. Díky různé variaci nabízí třemi různě dlouhými stranami vyhovující výšku pro každého. Možností spojení a využití různých plyoboxů se ještě víc rozšiřují možnosti jejich využití.

1698-11698

 

Využít je můžeme například při tréninku odrazů spolu s výskoky. Lze tak postupně zlepšovat odraz a posunovat se s velikostí výskoku nahoru. Pro posílení dolních končetin jsou skvělé i různé modifikace výstupů na box, nebo jej můžeme použít například pro výpady s nohou na boxu. Dále ji můžeme využít pro těžší variantu zanožování, kdy nohy opřeme o box. Naše těžiště se tak zvýší a cvik se stane náročnějším.

V případě posílení horní části těla se nám otevírají možnosti několika způsobů kliků pomocí boxu. Pro lehčí variantu využijeme box jako opěrnou část pro ruce a nohy zůstanou na podložce. Naopak pro variantu těžší se otočíme tak, že o box opřeme nohy a ruce dáme na podložku, kliky se tak stanou náročnějšími. V těchto dvou variantách můžeme provést jak obyčejné kliky, tak i kliky tricepsové.

1698-2

Pomoci nám mohou také při posílení břišního svalstva, kdy můžeme provádět na boxu v sedě přítahy nohou z narovnání do pokrčení k hrudi. Pro rozvoj dynamiky se nám bude box hodit při cvičení na dotyk špiček o box, kdy zvedáme střídavě dynamicky nohy do výšky boxu a vždy se nahoře dotkneme špičkou kraje boxu.

Na boxu si tak každý najde určitě to své!

Tým FUBO