Posila týmu FUBO Markéta Baginská - Rozhovor 1. část

Motto FUBO Fitness? Ve zdravém a funkčním těle zdravý duch!  A protože rádi spolupracujeme s lidmi kteří jsou vyznavači stejného pohledu na sport, představujeme novou posilu týmu FUBO Fitness: kondiční a fitness trenérku, OCR závodnici a sportovkyni všech talentů - Martkétu Baginskou, kterou možná spíše znáte pod instagramovým nickem dumbbell.and.broccoli.

Abyste věděli, s kým máte tu čest, připravili jsme s Markétou rozhovor a tohle je jeho první část. Dozvíte se, jak se Markéta dostala ke sportu, jak vypadají její dny a jaký má pohled na život. Tak vzhůru do toho!

markéta s pneumatikou

Markét, můžeš se nám pro začátek krátce představit?

Mé jméno je Markét Baginská – někomu bližší přezdívka Bagi, pro některé brokolička. Jsem obyčejná holka z vesnice, která propadla lásce ke dřině, těžkým tréninkům a sportu jako jednomu velkému celku. Ať už hory, stadion, bazén či posilovna. Jednoduše mi veškerý pohyb přirostl k srdci a já si už nedovedu představit jediný den bez.

V roce 2015 jsem úspěšně absolvovala svůj trenérský rekvalifikační kurz a začala se naplno věnovat své kariéře. Působím jako osobní fitness a kondiční trenér v Ostravě a předcvičuji řadu skupinových lekcí.

provaz n a hřišti

Víme o tobě, že ráda a hodně běháš. Jak dlouho už běháš?

U sportovních aktivit jsem s tátou trávila celé dětství. Ať už na kole na vesnici, v alpách na lyžích, v tatrách na túrách, či v hale při hře badmintonu, Avšak k běhu jsem se dostala až v 16 letech – tedy 5 let zpátky.  Po roce závodění jsem měla pauzu téměř až do letošního roku, kdy jsem se na závodní lajnu postavila znovu.

Co nebo kdo tě k běhu přivedl?

Bylo mi 15 let, když jsem se na sebe podívala do zrcadla a řekla si, že takhle to jako opravdu dále nejde. Zvedla jsem zadek, obula mamčiny staré tenisky a šla běhat. Nevěděla jsem sice jak ani kde, ale vyběhla jsem.

Běh mi přišel jako skvělá cesta, jak dostat tělo do kondice a shodit tak přebytečné kilogramy. A taky že byla. Hrozně mě běhání chytlo a já měla po pár měsících o 10 kilogramů méně.

Ztráta této „vesty“ přispěla také k lepším výsledkům. Šlo mi to lehce, tak nějak „samo“. Netrvalo to dlouho a já se začala soustředit na výsledky a časy, které mě neustále bavilo předhánět.

Po pár měsících běhání jen tak sama pro sebe, jsem se rozhodla přihlásit na svůj první závod. Tím byl NN Run v roce 2014 na trati 10 km. Aniž bych si uvědomila, že jsem svůj první závod zvládla, stála jsem na podiu se svou první bronzovou medailí!

V tu chvíli jako by se se závody roztrhl pytel, stála jsem na závodní lajně každý víkend a o chvíli později už vyhrávala závod co závod.  Dokonce se mi povedlo vyběhat si svůj osobní rekord na trati 10 kilometrů, a to v čase 37:50. Na těch 25 okruhů na běžeckém ovále budu vzpomínat už zřejmě navždy :-D.

markéta spartan finisher

Jak vypadá tvůj typický den?

Pondělí až pátek je to vždy šílený kolotoč :-D.  Člověk brzy ráno vstane, vypije vlažnou vodu s citronem, dá si všechny možné vitamíny a vyráží v 7:00 trénovat na stadion. Konkrétně se v těchto prvních fázích zaměřujeme na rychlost. Kolem 9:00 jsem většinou hotová, dopřeji si dobrou snídani a po hodince této siesty utíkám do práce za klienty. Ve fitku trávím, dá se říct, celý zbytek dne. Vždy si však najdu skulinku na to, abych zvládla i druhý, volnější trénink. A to buď ve volném čase mezi klienty nebo pozdě večer, když dorazím domů :-). Poté už jen večeře a spát.

Víkendy jsou různé – buď je trávím na závodech, nebo si užívám toho víkendového „nepracovního“ relaxu delším spánkem a konečně nikde neuspěchaným volným časem na trénink. Ideálně v jiném prostředí, než tomu bývá přes týden – tedy na horách nebo u nás na vesnici. A zbylý čas věnuji samozřejmě rodině a společnému víkendovému obědu, jako to máme zvykem. 

protahování na dráze

Pověz nám, které tři slova nebo vlastnosti tě vystihují a proč?

Jsem na sebe hodně přísná. Nedívám se na výsledky ostatních, bojuju zejména sama se sebou. A když mi něco nejde, zatnu zuby a nehty, abych docílila toho, co chci. Mám na sobě ráda takový ten „drive“ – zápal obětovat v tu chvíli všechno proto, co právě chci. Jsem realistická a jsem si vědoma všech svých slabin a vím, že je co zlepšovat. Ale vím, že s mou vytrvalostí a chutí do tohoto sportu z nich udělám jednou přednosti.

Co mám na sobě ráda – (ano, musíme si říct, co na sobě máme rádi ne? :-)“ je asi to, že jdu do každého tréninku s úsměvem. A to, i když netrhám zrovna své rekordy a třeba mi to vůbec nejde. Pozitivní přístup je klíč ke štěstí ????.

Co bych z mých slabších stránek zmínila je asi to, že jsem hodně tvrdohlavá a pokud si vše neodzkouším na vlastní kůži, nebudu věřit nikomu.

Markét, prozatím děkujeme. Na další část rozhovoru se můžete těšit v dalším článku!

Sledujte Markétu na Instagramu a Facebooku! Markéta Vám poradí, jak používat naše pomůcky na cvičení!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení