Masážní míčky

Masážní míčky jsou po boku válců nejběžnější masážní pomůckou. Malé rozměry je dělají velmi praktickými i na cesty. Proč na ně zkušení atleti nedají dopustit?

Míček vs. válec

Zatímco válcem cílíte na velké partie a plošně celé svaly, míčky poskytnou masáž hlubších vrstev. Umožní vám vyvinout mnohem vyšší tlak a zacílit jej přesně tam, kam je potřeba. Taková masáž už dokáže být pěkně nepříjemná až velmi bolestivá a nedoporučujeme ji provádět, pokud si nevíte rady. Je potřeba znát své tělo a vědět, co přesně děláte. Nicméně tím nechceme nikoho odradit, protože naučit se masírovat pomocí míčku stojí za to!

Masážní míček, koule, ježek

Dnes již existuje celá řada velikostí, povrchových úprav a tvrdostí míčků. To jsou tři základní parametry, které určují přednostní využití míčku respektive cílenou oblast rehabilitace/masáže. Vedle klasického kulovitého tvaru nabízíme na fubo.cz i tzv. duobally, což jsou dva míčky spojeny přepážkou, které mají své speciální využití.

DSC00094

Velký, malý, tvrdý nebo měkký?

Obecně platí, že čím větší partii potřebujete masírovat, tím větší míček se hodí a s menšími míčky dovedete vyvinout větší tlak. Ve vývoji tlaku hraje roli i tvrdost a povrchová úprava. Měkčí nebo středně tvrdé míčky (MB1, MB5 od firmy TP Therapy) se při zátěži malinko zmáčknou a stimulace není tak ostrá. Někomu mohou vyhovovat možná spíše míčky s výstupky a bodlinami (ježci J - Mobipoint od TP Therapy), které tlak přenášejí do více intenzivně působících bodů.

Využití?

Je podobné jako u masážních válců, ale jak již bylo řečeno, specifičtější. Pomocí míčků se soustředíte na jednotlivé body, svaly a oddělení svalových vláken (fascií). Míček vám pomůže uvolnit napjaté svaly,často přetěžovaná a ztuhlá místa jako například místo úponu prsního svalu na kost pažní, a tím zlepšit mobilitu kloubů a flexibilitu masírovaných svalů. Mimo to masáž významně zlepšuje cirkulaci krve a lymfy.

  • Menší míčky lze skvěle využít i pro reflexní terapii chodidel a masáž akupresurních bodů, což jsou neméně významné a zajímavé metody.
  • Již zmíněné speciální duobally slouží přímo pro symetrickou masáž svalů kolem páteře či svalů krku.
  • Výhodou míčků je velmi malá hmotnost, kompaktnírozměry, ale také možnost použití nejen na podložce, ale i na stěně.

Naše zkušenosti a doporučení:

Doporučujeme začít míčky MB1 a MB5, ty jsou špičkové – materiál je opravdu příjemný, kvalitní a tvrdost tak akorát. Pokud máte nižší rozpočet, pak sáhněte po značce Blackroll, chybu neuděláte, ovšem pozor, míčky jsou opravdu tvrdé. Jste-li nároční a chcete si více vyhrát a objevit nepoznané (J), pak vyzkoušejte určitě i duobally a především Mobipoint. Odkazy naleznete níže.

Velké míčky:

Měkčí TPT MB5: https://www.fubo.cz/jednotlivec/mb5-massage-ball/
Nebo tvrdší Blackroll Ball: https://www.fubo.cz/fitness-vybaveni/masazni-micek-blackroll-ball/

Malé míčky:

Měkčí TPT MB1 https://www.fubo.cz/jednotlivec/mb1-massage-ball/
Tvrdší verze pěnového MB1, TPT MBX: https://www.fubo.cz/jednotlivec/mbx-massage-ball/
Tvrdý plastový Blackroll Ball: https://www.fubo.cz/fitness-vybaveni/masazni-micek-blackroll-ball/

Pro fajnšmekry pak také nabízíme zmiňované Duobally a ježky:

Tvrdý BLB Duoball: https://www.fubo.cz/fitness-vybaveni/masazni-koule-black-roll-duo-ball/
Měkčí TPT MB2 https://www.fubo.cz/masazni-micky/mb2-masazni-micek/
Gelový Mobipoint: https://www.fubo.cz/masazni-micky/mobipoint-masazni-micek/

Důrazně opakujeme, že znalost těla stejně tak jako technik automasáže je pro použití míčků nutným předpokladem! Buďte opatrní, automasáž dokáže léčit, ale také přitížit.

Ať to roste!

tým FUBO Fitness

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.