Jak postavit workoutové hřiště ve vašem městě?

Jak postavit workoutové hřiště i ve vašem městě? Není to zase tak těžké! Důležitá je motivace.

Pokud byste chtěli, aby workoutové hřiště stálo i ve vaší obci, není nic jednoduššího než se pokusit o něj obec požádat. Jak? Zkusíme vám pomoci!

Hlavním pilířem nadějné žádosti je motivace a dobrý důvod. V první řadě platí, že čím větší skupina vás o hřiště bude žádat, tím větší šanci máte. Rozmyslete si a sepište, proč by mělo hřiště ve vaší obci stát. Vytvořte si malý projekt, který následně městu představíte. Zakomponujte vysvětlení, co je to street workout, jaké jsou jeho benefity, neváhejte přidat video ukázku. Snažte se zaujmout představitele měst – dívejte se na stavbu hřiště jejich očima, přemýšlejte v širším kontextu o tom, co hřiště nabízí občanům, mladším i starším generacím i generacím budoucím.

Dle nás jsou nejlepšími důvody ke stavbě:

  • Skvělá příležitost sportovat a hýbat se pro všechny

hriste4_sand 1

Street workoutové hřiště creator 2.0

  • Bezplatná možnost cvičení
  • Podpoření zdraví občanů
  • Zvýšení oblíbenosti představitelů měst mezi mladistvými i jejich rodiči
  • Příležitost k seberealizaci mládeže
  • Rostoucí obliba venkovního cvičení a street workoutu
  • Vznik nových komunit za dobrými účely à motivace a prevence proti negativnímu chování mladistvých
  • Sportovní zařízení vhodné prakticky kamkoliv do města, odolné proti vandalismu

Inspiraci hledej i v tomhle článku: 8 důvodů, proč postavit workoutové hřiště

 DSC_0936

Skvělým doplňkem k žádosti je petice s podpisy. To opravdu funguje! Sepište petici a vydejte se do ulic sbírat souhlasy občanů. Workoutová hřiště jsou opravdu pozitivní věcí a podpisů jistě nasbíráte bez problémů dost!

Větší street-workoutová hřiště nejsou levnou záležitostí a ceny stavby se obvykle pohybují ve statisících korun. Pro představitelé obce je cena asi největší překážkou. A proto je tu možnost dotací ať už od státu nebo od sponzorů. Město většinou ví, jak dotace vyhledat, ovšem důležité je se o dotacích zmínit a jejich možnost připomenout. Sponzory však můžete hledat i sami – neváhejte oslovit místní firmy i společnosti jako Nadace ČEZ, která podporuje výstavbu hřišť po celé republice. Pokud se městu váš nápad zalíbí a dokáže sehnat finance, uspořádá výběrové řízení pro firmy, jako jsme my, Fitnesshriste.cz, a vítěz výběrového řízení hřiště postaví.