Tlustá olympijská osa – Axle Fat bar

DOPRAVA ZDARMA
Značka: Stronggear
4 490 Kč 3 711 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024
  • Určena do komerčních fitness center i domacích posiloven
  • Hybridní olympijská osa "Strong" s nosností 350 kg je z oceli C45.
  • Tyč se protáčí na 4 jehlových ložiskách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Získejte silné a svalnaté pažím s fat barem


S naším fat barem si vypracujete silné paže. V minulosti proběhlo několik studií, které naše tvrzení potvrzují. Například studie z roku 1992, která byla publikována v The International Journal of Industrial Ergonomics, porovnávala jak tři odlišné osy, v závislosti na jejich šířce, působí na svaly na rukou. Ukážeme si to na příkladů bicepsových zdvihů.

- Zjistili, že nejužší rukojeť vyvolává při negativní fázi nejmenší aktivitu svalů na předloktích dle posouzení EMG (elektromyografie, vyšetření zachycující elektrickou aktivitu svalů).

- Nejširší průměr rukojeti naopak vyvolal nejvyšší aktivitu zapojení svalů na předloktích oproti dalším dvěma velikostem průměru úchopu. Studie zahrnovala i jedince, kteří neměli žádné zkušenosti s takovým typem tréninkem, ale i jedince, kteří podobnou aktivitu provádí v práci.

Tato studie podporuje používání tlustších os pro větší nervovou aktivaci předloktí. Hlavním výstupem této studie je to, že budete moci použít více svalů při použití osy s větším průměrem. Naberete tedy více svalů a zesílíte. Díky silnějším předloktím budete moci zvedat větší váhy i u dalších cviků, jako například mrtvý tah, bench press, tlaky nad hlavou a další. Díky tomu budete moct cvičit intenzivněji a naberete ještě více svalů.

S fat barem proti stereotypu


Trénování s fat barem Vám zlepší sílu a výdrž úchopu. Stanete se silnějšími při každodenních záležitostech a vylepšíte si výkony nejen u mrtvého tahu. Pro dosažení těch nejlepších výsledků by měly být fat bary používány společně s běžnými osami. Díky tomu pak dosáhnete nejlepších výsledků. Různorodost je totiž v posilovně velice důležitá. Pokud opravdu chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků, pak není dobré dělat každý den to samé. Proto fat bar je ideálním doplňkem Vašeho tréninku. Díky nim budete nejen silnější, ale vyhnete se i zraněním. Navíc je s nimi sranda a předejdete tak nudě.

Výhody trénování s naším fat barem


1) Zlepšíte si úchop díky zesílení dlaní a předloktí, což Vám pomůže zvedat více nejen na mrtvý tah.
2) Zesílením Vašeho předloktí ulevíte i Vašim kloubům. Dokonce se můžete zbavit zánětů šlach či bolestí loktů.
3) Zesílením Vašich předloktí a dlaní získáte možnost využití v bojových sportech, kde je potřeba soupeře popadnout a zápasit s ním. Také je dost pravděpodobné, že se zlepšíte v chytání například basketbalového či fotbalového míče.

StrongGear Fat bar detailně


Nosnost 350 kg. Díky té nejkvalitnější oceli naše osa vydrží naložení až 350 kg. Vzhledem k šířce úchopu, je to téměř nedosažitelná hranice!
2 nejlepší kolečková ložiska umožní rotaci rukávů osy i při vysokém zatížení, takže si nezraníte zápěstí.
Přesné vroubkování. Hluboké a jemné zároveň. Výsledkem je, že osa sedí pevně v rukou a nic tě neřeže. Vroubkování pokračuje až k rukávům, čili se můžete chytit, kde potřebujete a Váš úchop bude stále pevný.
Úchyt s úpravou z leštěného chromu dodává exkluzivní vzhled.
Nakládací trny ze světlého zinku jen podtrhávají jeho exkluzivní vzhled.
Průměr úchytu 50 mm. S takto širokým úchytem je ideální jak pro začátečníky, kteří potřebují zlepšit úchyt, tak i pro pokročilé, kteří mají rádi výzvy a zlepšování svých výkonů na všech frontách.
Délka: 2120 mm
Váha: 23 kg
Váhová odchylka do 1%
Délka úchytu: 132 cm
Délka nakládacích trnů: 39 cm
Průměr nakládacích trnů: 50 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Strongman vybavení
Hmotnost: 23 kg
Délka: 220 cm
Nosnost: 400 kg
Váha: 23 kg
Váhová odchylka: do 1%
Ložiska: 2x kolečková ložiska
Délka úchopu: 132 cm
Průměr úchopu: 50 mm
Délka nakládacích částí: 39 cm
Středové vroubkování: Hluboké vroubkování
Povrchová úprava úchytu: Leštěný chrom
Povrchová úprava nakládacích trnů: Leštěný chrom

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: