Krátká olympijská osa

Tip DOPRAVA ZDARMA
Značka: Stronggear
4 790 Kč –10 %
ebd5c0d379a61313c839000cdfe290b4
4 790 Kč –10 % 4 311 Kč 3 563 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Short Strong Bar je ocelová osa s pochromovaným povrchem, bronzovými pouzdry a nižší hmotností a rozměry oproti standardním olympijským osám. S průměrem úchopu 28 mm a rukávů 50 mm je velice univerzální osa vhodná domácích i komerčních posiloven.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profesionální osa s parametry, které očekáváte

Profesionální olympijská osa, která Vám ušetří místo. Máte doma málo prostoru pro cvičení nebo potřebujete ušetřit místo ve Vašem fitness? V tom případě je Short Strong Bar přesně pro Vás. Short Strong Bar je v podstatě stejná jako naše profesionální 220 cm dlouhé osy. Má však jeden důležitý rozdíl. Rukávy osy jsme zkrátili, aby osa zabrala méně prostoru. Osa má délku 188 cm. Proč právě 188 cm? Zkrácení rukávů znamená nižší hmotnost osy. Aby se dobře počítala celková zátěž na čince, osu jsme vyvážili na přesných 15 kg. Dokážete si představit osu těžkou 16,7 kg nebo 13,4 kg a každodenní sčítání s kotouči? To jsme Vám přeci nemohli udělat.

Trénujte tvrději než kdykoliv před tím

Pokud bychom porovnávali olympijské a powerlifterské osy s naší Short strong bar, nenašli bychom v délce úchopové části a značení úchytů dle IPF a IWF žádný rozdíl. Nakládací část Short strong baru disponuje bronzovými pouzdry a délce 25,5 cm na každé straně. Z tohoto důvodu je vhodná do menších prostor, kde každý centimetr hraje svoji roli. Jinak se tato osa pyšní stejnými parametry, jako její větší sourozenci tzn. 28 mm průměr úchopu, chromovaný povrch, extrémní síla v tahu a mnoho dalších.

Short strong bar - chromování

Pochromovaný povrch

Pochromovaná ocel chrání osu před korozí a udržuje ji v perfektním stavu. Chrom je zároveň velmi houževnatý materiál. To znamená, že je odolný vůči vnějším mechanickým vlivům, které by mohli způsobit jeho deformaci.

Short strong bar - úchop

Optimální průměr úchopu

Průměr úchopu osy 28 mm odpovídá požadavkům mezinárodních federací IPF a IWF. To umožnuje velmi pevné a silné obejmutí. Osa se vám bude velice dobře držet za všech okolností.

Short strong bar - ložiska

Bronzová pouzdra

Bronzová pouzdra umožní hladkou, ale pomalou rotaci rukávů osy i při vysokém zatížení. Zároveň chrání vnitřek rukávů proti prachu, špíně a dodávají ose luxusní vzhled.

Short strong bar - úchyt

Vyznačená místa pro úchyt

Díky přesnému značení víte, kde máte osu uchopit. Na ose jsou vroubkováním vyznačeny rozměry podle IWF (dva kroužky 91 cm od sebe), a také podle IPF (dva kroužky 81 cm od sebe.

Short strong bar - čepičky

Stylové čepičky

Na koncích osy nacházíme stylové čepičky označující průměr úchopu a váhu. Vždy tak přesně víte, s jakou osou máte tu čest.

Short strong bar - vroubkování

Jemné, ale hluboké vroubkování

Správný profil vroubkování zajistí pevný a přilnavý úchop, tak že osa bude ve vašich rukou držet jako přilepená.

Skvěle univerzální

Málokterá osa bude vyhovovat většině mužské i ženské populace. Díky jejím vlastnostem s ní lze odcvičit i těžký vzpěračský trénink. Skutečně se nezalekne ničeho.

Váhově vyvážená osa

Váhová vyváženost je zárukou velmi dobře odvedené práce při výrobě, kterou oceníte během vašeho tréninku.

Vyrobena z oceli

Osa je vyrobená z prvotřídní oceli a tudíž málo pruží. Nestane se vám tak, že by se při těžkých dřepech a mrtvých tazích začala houpat. Její nosnost byla stanovena na 350 kg.

50 mm průměr nakládací části

S tímto průměrem můžete na osu naložit veškeré standardní olympijské kotouče, které máte ve vaší posilovně. Nemusíte tak pořizovat žádné nové nebo speciální kotouče pro tento průměr nakládací části.

Doplňkové parametry

Kategorie: Olympijské osy 50 mm
Hmotnost: 15 kg
Váha: 15 kg
Typ osy: Technická
Nosnost: 350 kg
Použití osy: Víceúčelové, Lehké olympijské vzpírání, Crossfit, Doplňkové cviky, Nácvik techniky
Délka: 188 cm
Průměr úchopu: 28 mm
Délka úchopu: 131 cm
Průměr nakládací části: 50 mm
Délka nakládací části: 25,5 cm
Středové vroubkování: Hluboké
Povrchová úprava úchopu: Leštěný chrom
Povrchová úprava nakládací části: Leštěný chrom
Ložiska: Bronzová pouzdra
Vroubkování v místech úchopu: Ano - hluboké vroubkování
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: