Olympijská osa na deadlift

Tip DOPRAVA ZDARMA
Značka: Stronggear
7 990 Kč –10 %
c6afd72af893a021fb27986284788ff0
7 990 Kč –10 % 7 191 Kč 5 943 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024

StrongGear Deadlift bar je delší a ohebnější než kterákoliv běžná osa, zároveň má menší průměr úchopu o 1 - 2 mm (27 mm) a je bez středového rýhování. Celá osa je navržena tak, aby nevyžadovala žádnou údržbu a přesto byla maximálně odolná. To zajišťuje jakostní ocel a chromování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stvořená k mrtvým tahům

Deadlift bar je mimořádně dlouhá, pružná osa určená k mrtvým tahům. Své konkurenty poráží nejen v použitých materiálech a specifikacích, ale především v ceně. Deadlift bary jsou používány těmi nejsilnějšími strogmany na světě o čemž se můžeme přesvědčit na soutěžích Arnold Strongman Classic. Právě to je činí ve světě silové tréninku výjimečnými, protože musejí odolávat těm nejtěžším vahám.

Nezaměnitelné parametry ji činí vyjímečnou

Průměr úchopové části Deadlift baru 27 mm, je oproti běžným osám o 1 - 2 mm menší. To je velice významný rozdíl, který potěší sportovce s menší dlaní a prsty. Na své si však přijdou i jedinci s větší rukou. I jim se bude osa lépe držet. Menší průměr osy zvyšuje její flexibilitu, která napomáhá při zvedání těžkých vah. Nelze přehlédnout i celkovou délku osy, která je 230 cm a je tak o 10 cm delší oproti standardním olympijským osám. Nakládací část pro kotouče je 2 x 37,5 cm. To vám umožnuje naskládat vedle sebe skutečně velké množství kotoučů.

Mechanicky testována k extrémním výkonům

Charakteristickým znakem je též agresivní vroubkování, kterým je osa pokryta. Výjimku tvoří středová část, která zůstává hladká. Také zde není žádný středový pruh, se kterým se můžeme u některých os setkat. Všechny naše osy důkladně mechanicky testujeme v zátěžových testech. Díky tomu jsme schopni přesně říci, kde se nachází bezpečná hranice, při které nehrozí poškození osy ani vaše zranění. Konkrétně u Deadlift baru je doporučená maximální nosnost 700 kg.

Jiná než jste zvyklí

Dnes a denně slýcháte názor, že osa na deadlift musí být silná, tuhá a za žádných okolností nesmí pružit. Skutečnost je, ale jiná. Důvod proč někdo chce deadlift bar je prostý. Flexe umožnuje snazší odlepení činky od podlahy a to tak, že postupně zvedáte jeden kotouč po druhém a nikoliv všechny najednou. Výsledek je jednoduchý, budete schopni zvedat větší váhu než doposud a to proto, že ve chvíli kdy začnete zvedat celou činku, tak se nacházíte ve výhodnější pozici, ze které je snažíš ji vytáhnout. Zároveň je možné využít pružnosti osy a vytvořit na začátku menší přepětí s následným uvolněním a náhlím zvednutím. Určitě se setkáte s názorem, že je to podvádění, a že mrtvé tahy nejsou tak čisté jako u běžné olympijské osy. Nechceme se proto do této diskuze pouštět a necháváme hodnocení na vás.

 
Dealift bar - hrubé vroubkování

Hrubé vroubkování pro pevný úchop

Dokonale výrazné vroubkování, se kterým se vám tato činka bude držet lépe než kterákoliv jiná. Nestane se tak, že by vám vyklouzla z ruky i při těch nejtěžších mrtvých tazích.

Deadlift bar - Chromovaný povrch

Chromovaný povrch

Pochromovaná ocel chrání osu před korozí a udržuje ji v perfektním stavu. Chrom je zároveň velmi houževnatý materiál. To znamená, že je odolný vůči vnějším mechanickým vlivům, které by mohli způsobit jeho deformaci.

Deadlift bar - úchop

27 mm průměr úchopu

Přestože je průměr úchopu oproti standardním osám menší, umožňuje lepší a pevnější úchop všem sportovcům.

Deadlift bar - značené uchyty

Vyznačená místa pro úchyt

Díky přesnému značení víte, kde máte osu uchopit. Na ose jsou vroubkováním vyznačeny dva kroužky dle IPF (81 cm od sebe), které vám doporučují optimální šíři úchopu.

Deadlift bar - hladká středová část

Hladká středová část

To že se jedná o Deadlift bar poznáte nejen na délce osy, ale též na hladkém středu.

Deadlift bar - čepičky

Stylové čepičky

Stylové čepičky na koncích os s označením průměru úchopu a váhy pro luxusní vzhled osy. Výhodou je i to, že Vaši klienti budou vždy okamžitě vědět, kolik zvedají.

Deadlift bar - delší než ostatní

Delší než kterákoliv jiná

Osu již od začátku nelze přehlédnout. Mohlo by se zdát že, díky svým rozměrům vyžaduje speciální držák, ale není tomu tak. Zcela pohodlně se vám vejde do našich držáků na osy (Tiers gun, vertical bars hanger).

Deadlift bar - široká pouzdra

Masivní zarážky na kotouče

To, že se vám bude osa lépe zvedat od země je způsobeno i masivními zarážkami, které vytvářejí předěl mezi rukávem a úchopovou částí. Zarážky posouvají kotouče více do stran a umožňují tak výraznější prohnutí osy.

Deadift bar - Bronzová pouzdra

Bronzová pouzda

Bronzová pouzdra umožní hladkou, ale pomalou rotaci rukávů osy i při vysokém zatížení. Zároveň chrání vnitřek rukávů proti prachu, špíně a dodávají ose luxusní vzhled.

Vysoká nosnost

Při testování jsme vystavili Deadlift bar hmotnosti 700 kg, výsledek? Žádná změna, osa zůstala naprosto rovná. To z ní činí nejsilnější a zároveň nejspolehlivější osu na trhu.

Váhově vyvážená osa

Váhová vyváženost je zárukou velmi dobře odvedené práce při výrobě, kterou oceníte během vašeho tréninku.

Přitáhne Vaši pozornost

S 230 cm bude nejdelší osou ve vaší posilovně. Větší délka však neubírá na její nosnosti a celkové pevnosti. Tato osa bude přitahovat pozornost všech siláků.

Pružná ocel

Kombinace vhodně zvolených parametrů a materiálů z ní činí dokonale pružnou osu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Olympijské osy 50 mm
Hmotnost: 20.2 kg
Váha: 20 kg
Typ osy: Speciální
Nosnost: 700 kg
Použití osy: Mrtvý tah
Délka: 230 cm
Průměr úchopu: 27 mm
Délka úchopu: 142 cm
Průměr nakládací části: 50 mm
Délka nakládací části: 37,5 cm
Středové vroubkování: Bez vroubkování
Povrchová úprava úchopu: Leštěný chrom
Povrchová úprava nakládací části: Leštěný chrom
Ložiska: Bronzová pouzdra
Materiál: Ocel
Vroubkování v místech úchopu: Hrubé - agresivní vroubkování

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: