Olimp Taurine 1500 Mega Caps

219 Kč 190 Kč bez DPH
Skladem
Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
12.12.2023
Taurine je aminokyselina podílející se přednostně na silových výkonech. Taurin je velmi důležitou látkou v těle, kontrolující hydrataci v svalovém vlákně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Olimp Taurine 1500 Mega Caps, 120 kps

TAURINE MEGA CAPS 1500: doplněk stravy obsahující aminokyselinu taurin v kapslích. Určeno fyzicky aktivním dospělým. Doporučená denní dávka: jedna až dvě kapsle, v závislosti na intenzitě fyzické námahy. Kapsle zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování. Upozornění: doplněk nenahrazuje vyváženou a různorodou stravu, která je pro správné fungování organismu nezbytně důležitá.  Chraňte před dětmi. Není určeno těhotným a kojícím ženám a lidem s vážnými nemocemi. Skladujte na chladném, suchém a temném místě.

Taurine je aminokyselina podílející se přednostně na silových výkonechTaurin je velmi důležitou látkou v těle, kontrolující hydrataci v svalovém vlákně. Pomáhá vyplňovat buňky glukózou, tím zvyšuje schopnost mobilizace energie. Je také silným antioxidantem, který ochraňuje pracující svaly během velké zátěže.
S taurinem zvládnete více námahy, těžší trénink, méně oddechu více intenzity a budete silnější.


Co se píše o taurinu v medicínských časopisech:
Jedna z našich tajných pomůcek zvyšování výkonu při cvičení s těžkými váhami: TAURIN!
Je první nejvíce volně se vyskytující aminokyselinou před kys. glutamovou zajišťuje (glutamin) - nové vědecké zjištění!
Taurin kontroluje hydrataci buněk, snižuje poškození svalu během cvičení pomáhá při syntéze proteinů a využívá se při přenosu neuromuskulárních vzruchů - aktivnější přenos vzruchů a zapojení více svalových vláken do činnosti znamená vyšší výkon. dalším pozitivem je že zvyšuje strukturální kontraktilní funkci svalů - což znamená pro silové sportovce zvedání větších zátěží ! Jelikož se o taurinu a jeho využití ví málo, testovali jsme různé dávkování. Pro 100kg silově trénujícího postačuje pro citelné zlepšení výkonnosti a regenerace 8g na den, nejlépe 4g před aktivitou - s předtréninkový pumpou nejlépe a 4g po aktivitě, nejlépe s hydratačním drinkem s BCAA a potom gainer. V netréninkový den stačí poloviční dávka - 4g ráno. (Doporučená dávka necvičiacich vědců na den je 4g a platí pro běžnou populaci, která nedře v gymu :)) Je vhodný i pro děti? Ano je a v menší míře potřebný. Je dokonce součástí pokračovacích mlék pro batolata. Po 4 týdnech zvýšeného příjmu taurinu doporučujeme alespoň 2 týdny pauzu.

Zapomenuté pozitiva a účinky taurinu:
Japonci,se dožívají velmi vysokého věku a délka jejich věku patří mezi nejvyšší na světě. Okinawa je slavný "Ostrov dlouhověkosti", a má pravděpodobně nejvyšší procento lidí na světě, s věkem vyšším než 100 let. Nepochybně existuje mnoho faktorů, které určují  délku života, ale výsledky ukazují, že všichni mají jedno společné: Vysoký potravinový příjem aminokyseliny zvané: taurin. Spojení mezi taurinem a dlouhým životem je tak silné, že vědci pojmenovali taurin, "Nutriční faktor dlouhověkosti Japonců."

Taurin podporuje kardiovaskulární zdraví, inzulínovou citlivost, rovnováhu elektrolytů, sluchové funkce a imunitní modulaci. Ve výzkumu na zvířatech, taurin chránil proti selhání srdce, bylo odsledované snížení úmrtnosti téměř o 80%.

Zdroj: https://www.lef.org/magazine/mag2013/jun2013_The-Forgotten-Longevity-Benefits-of-Taurine_01.htm


Taurin: dávkování
Vezměte 1-2 kapsle 1 až 2x denně v závislosti na intenzitě a energetickém výdeji, zapijte s velkým množstvím vody. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Složení výrobku: 88,7%taurinplnící látka: mikro-krystalická celulóza(E460), protispékavá látka:hořečnaté soli mastných kyselin(E470b); kapsle: želatina, barvivo:oxid titaničitý(E171).

Výživové složení/nutriční hodnoty: 1kapsle/2kapsle: taurin: 1500mg/3000mg.

Balení: 120kapslí, 202,8g, hmotnost kapsle:1690mg.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: